top of page

Seria Color's Story Color's Journey

Agnieszka Kopczyńska - Kardaś

Serię Color’s Story, Color’s Journey zaczęłam w 2023 roku. Jest to fragment serii, dużych obrazów olejnych, która jeszcze powstaje, nabiera swojego znaczenia i kształtu. Color’s story to obrazy bardzo mocne w kolorach, pełne energii i odwagi. Trzy zestawione ze sobą w kolejności powstawania pokazują pewną zmianę, która dzieje się na płótnie. Kształty zaczynają rozmywać się, a kolory miękko przechodzić. Wydaje mi się, że w pewnym momencie miałam już dość tych ostrych form, kontrastujących, odcinających się kolorów. Zaczęła mnie wciągać miękkość przejść, cały proces wyłaniania się kolorów, improwizacja. Oczywiście najtrudniejsze jest zatrzymanie całego procesu w momencie najbardziej odpowiadającym oczekiwaniom.

 

Ta prezentacja jest tylko częścią mojej twórczości, ale kolory i formy, abstrakcja i inspiracja pejzażem są moim tematem od początku tworzenia.

Eksperymentowałam z różnymi technikami, z akwarelą, kolażem, assamblażem, żywicą, w najnowszym obrazie użyłam fluorescencyjnej farby w sprayu. Poszukuję sposobu wyrażania emocji i czasami tradycyjne farby tworzą zbyt płaską powierzchnię, pozbawioną energii.

 

Koloru jest na moich płótnach coraz więcej, jest decydującym elementem, który dochodzi do głosu. Jest siłą i odwagą. Czasami jest mocniejszy, a czasami słabnie. Seria Color’s Story, Color’s Journey to opowiadanie o sobie, określenie świadomości miejsca w którym jestem i etapów, które przeszłam.

 

Na to “DZIŚ” złożył się długi proces: zestawienia kolorów, które przemawiały do mnie notowałam w szkicownikach w formie rysunków pastelami, kolaży z różnych materiałów. Od nich, wiele lat temu, zaczęła się Historia Kolorów i Podróż Kolorów. Gromadzone i chowane w zamkniętych zeszytach są jak pamiętniki zdarzeń i myśli.

Te kolory, zestawienia i przejścia, energię i siłę wysyłam i dedykuję wszystkim, którzy potrzebują jej wokół siebie. 

bottom of page